Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy torbieli galaretowatej

Torbiel galaretowata, zwana inaczej ganglionem,  jest zwyrodnieniem powstającym najczęściej w okolicach nadgarstkach oraz na stopach. Stanowi ona łagodną formę nowotworu, jednakże nieleczona może przekształcić się w guza złośliwego. Dlatego też nie warto lekceważyć jej objawów.

Zobacz również opis choroby: Torbiel galaretowata

Zanim na naszej skórze uwidoczni się torbiel galaretowa miejsce objęte chorobą staje się bardzo wrażliwe na dotyk. Jego dotknięcie niemal natychmiast powoduje silny, przeszywający ból.

W niektórych przypadkach wraz z pojawieniem się ganglionu możemy zauważyć na powiece tzw. gradówki. Gradówka jest to nic innego jak przewlekłe zapalenie gruczołu tarczkowego znajdującego się na wewnętrznej stronie powieki. Wyglądam przypomina popularnego jęczmienia.

Torbiel galaretowata często pojawia się wraz z kaszakami, które występują na twarzy. Stanowią one zmianę chorobową spowodowaną stopniowym gromadzeniem się zrogowaciałych komórek naskórka oraz sebum wydzielanego przez gruczoły łojowe.

Głównym objawem torbieli galaretowatej jest oczywiście powstałe zwyrodnienie znajdujące się na nadgarstku, grzebiecie stopy, bądź też w okolicach stawu kolanowego. Początkowo na naszej skórze pojawia się niewielka narośl, która z każdym dniem staje się coraz większa. Powstała zmiana na skórze najczęściej jest przesuwalna oraz twarda w dotyku.

Torbiel galaretowata jest bolesnym zwyrodnieniem pojawiającym się na naszej skórze. Pomimo tego, że w większości przypadków nie zagraża naszemu zdrowiu lepiej ją wcześniej zdiagnozować, ponieważ może nieść za sobą ryzyko przekształcenia się w nowotwór złośliwy.

Zobacz również opis choroby: Torbiel galaretowata

Objawy torbieli nasieniowej

Torbiel nasieniowa jest zmianą w okolicach najądrza. Gdy odpływ spermy jest zablokowany, nasienie lokuje się w komórkach przewodów nasiennych, powodując ich pęcznienie i tworząc tym samym torbiel. Poznaj objawy torbieli nasiennej.... czytaj więcej

Objawy zwichnięcia nadgarstka

Nadgarstki wciąż narażone są na wszelkiego rodzaju urazy i zwichnięcia. Zwichnięcie nadgarstka może mieć poważne konsekwencje, dlatego warto znać jego objawy, aby móc przeprowadzić szybką interwencję. czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy