Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy rakowiaka

Rakowiaki długo przebiegają bezobjawowo. Pojawiające się objawy zależą od lokalizacji nowotworu. Rakowiaki występują w płucach, oskrzelach, w żołądku, w wyrostku robaczkowym oraz w jelicie cienkim i grubym.

Zobacz również opis choroby: Rakowiak

Jeśli zmiana występuje w jelitach często pojawiają się bóle brzucha, cechy niedrożności lub krwawienia. Rakowiaki zlokalizowane w płucach charakteryzuje ciągła infekcja płuc,uporczywy kaszel, odksztuszanie krwi, duszność lub świszczący oddech, biegunka, szybkie bicie serca oraz przyrost masy ciała. Natomiast rakowiaki żołądka objawiają się poprzez przewlekła biegunkę, bóle brzucha, nudności i wymioty.

Do charakterystycznych objawów zalicza się: kilkuminutowe zaczerwienienia twarzy i szyi, przyspieszony rytm serca, zawroty głowy, nadmierne pocenie, biegunka oraz skurcz oskrzeli. W przebiegu rakowiaka możemy mieć do czynienia z poważnymi powikłaniami do których należą: niedomykalność zastawki trójdzielnej, zwężenie pnia płucnego, niedrożność jelit, niedrożność naczyń trzewnych z zawałem jelita oraz artropatia. 

Rakowiak przyczynia się do wielu chorób. Między innymi do zespołu rakowiaka oraz zespołu Cushinga. Zespoł rakowiaka występuje u 10% chorych i charakteryzuje się takimi  objawami jak: zaczerwienienie skóry twarzy, problemy z oddychaniem oraz przewlekła biegunka. Natomiast zespół Crushinga sprawia zaś, że organizm produkuje zbyt  dużo kortyzolu. A nadmiar tego hormonu przyczynia się do powstawania rozstępów o charakterystycznej różowej barwie oraz trądziku.

Zobacz również opis choroby: Rakowiak

Czujnik wszczepiony pod skórę wykryje pierwsze symptomy nowotworu

Dzięki najnowszym badaniom naukowcy wynaleźli czujnik, który wszczepiony pod skórę przez ponad rok może monitorować stany zapalne i cząsteczki tlenku azotu wykazujące obecność nowotworów. czytaj więcej

American Cancer Society: pierwsze objawy raka, których nie można lekceważyć

Nikt nie chciałaby być zaskoczony diagnozą raka. Z przeprowadzonych badań przez American Cancer Society wynika jednak, że znaczna część osób dowiaduje się o swoim problemie zbyt późno, mimo tego, że organizm wysyłał sygnały ostrzegawcze w postaci pierwszych objawów.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy