Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy raka Pagenta

Rak Pagenta dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn – szczególnie powyżej 35. roku życia. Wpływ na rozwój choroby ma także wiek powyżej 35. roku życia, niezdrowa dieta, obfitująca w tłuszcze zwierzęce i alkohol, otyłość czy inne rodzaje chorób piersi.

Zobacz również opis choroby: Rak Pagenta

Jest jednym z rzadszych, złośliwych typów raka sutka – stanowi jedynie do 4% przypadków. Najczęściej występuje jednostronnie, dochodzi do niego przez uszkodzenie komórek, które składają się na gruczoły produkujące pot.

Istnieje również pozasutkowa odmiana choroby, dotykająca okolic organów płciowych i odbytu – jak w powyższym przypadku, także dotyczy obu płci (ale częściej kobiet).

Objawy odmiany sutkowej są różne, a jest to uczucie palenia i swędzenia w brodawce sutkowej, wyciek krwistej wydzieliny, pojawiające się w jej okolicy owrzodzenie i pęknięcia, które nie chcą się zagoić.

W okolicy sutka występują także rumienie, dochodzi do złuszczania się skóry, a skóra piersi rozciąga się i zmienia fakturę. Dodatkowo, powiększają się węzły chłonne pod pachami chorego.

Niemal zawsze występującym symptomem pozasutkowego rodzaju choroby jest swędzenie  pachwin i okolicy narządów płciowych. Rzadszym – zmiany zapalne skóry, a na bardziej zaawansowanym etapie choroby pojawia się ból i krwawienie.

Autor:

Weronika Fryben

Zobacz również opis choroby: Rak Pagenta

Objawy chorób skóry rąk

Zadbane dłonie są dobrą wizytówką każdego z  nas. Zwłaszcza tym bardziej, gdy na dworze jest zimno i wietrznie. Jednak nie tylko pogoda może źle wpłynąć na wygląd i stan skóry naszych rąk. czytaj więcej

Objawy chorób sutka

Zgrubienie, guzek wyczuwalny  w obrębie sutka, kojarzy się zazwyczaj z rakiem. Nigdy nie należy takich objawów bagatelizować ale należy też wiedzieć, że mogą to być objawy chorób sutka innych niż nowotwór złośliwy. Częstym objawem, z którym borykają się kobiety jest również wydzielina z brodawki sutkowej. Warto wiedzieć, że... czytaj więcej

Objawy raka sutka

Rak sutka należy do najczęściej występujących i najgroźniejszych nowotworów złośliwych spotykanych u kobiet. Choroba najczęściej dotyka kobiety po 45 roku życia. Głównym objawem raka sutka jest wyczuwalny guz, który z reguły znajduje się w górno-zewnętrznej części sutka.... czytaj więcej

Rak: 365 000 nowych przypadków w 2011 roku, według INVS

W 2011 roku, 365 000 osób we Francji usłyszy, że ma raka. Tak przynajmniej przewiduje francuski instytut nadzoru sanitarnego. Statystyki te przedstawiają lekki wzrost – o 2,2% -  w stosunku do 2010 roku. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Powodem zaczerwienienia oczu niekoniecznie muszą być choroby oka ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności