Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy raka Pagenta

Rak Pagenta dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn – szczególnie powyżej 35. roku życia. Wpływ na rozwój choroby ma także wiek powyżej 35. roku życia, niezdrowa dieta, obfitująca w tłuszcze zwierzęce i alkohol, otyłość czy inne rodzaje chorób piersi.

Zobacz również opis choroby: Rak Pagenta

Jest jednym z rzadszych, złośliwych typów raka sutka – stanowi jedynie do 4% przypadków. Najczęściej występuje jednostronnie, dochodzi do niego przez uszkodzenie komórek, które składają się na gruczoły produkujące pot.

Istnieje również pozasutkowa odmiana choroby, dotykająca okolic organów płciowych i odbytu – jak w powyższym przypadku, także dotyczy obu płci (ale częściej kobiet).

Objawy odmiany sutkowej są różne, a jest to uczucie palenia i swędzenia w brodawce sutkowej, wyciek krwistej wydzieliny, pojawiające się w jej okolicy owrzodzenie i pęknięcia, które nie chcą się zagoić.

W okolicy sutka występują także rumienie, dochodzi do złuszczania się skóry, a skóra piersi rozciąga się i zmienia fakturę. Dodatkowo, powiększają się węzły chłonne pod pachami chorego.

Niemal zawsze występującym symptomem pozasutkowego rodzaju choroby jest swędzenie  pachwin i okolicy narządów płciowych. Rzadszym – zmiany zapalne skóry, a na bardziej zaawansowanym etapie choroby pojawia się ból i krwawienie.

Autor:

Weronika Fryben

Zobacz również opis choroby: Rak Pagenta

Objawy chorób skóry rąk

Zadbane dłonie są dobrą wizytówką każdego z  nas. Zwłaszcza tym bardziej, gdy na dworze jest zimno i wietrznie. Jednak nie tylko pogoda może źle wpłynąć na wygląd i stan skóry naszych rąk. czytaj więcej

Objawy chorób sutka

Zgrubienie, guzek wyczuwalny  w obrębie sutka, kojarzy się zazwyczaj z rakiem. Nigdy nie należy takich objawów bagatelizować ale należy też wiedzieć, że mogą to być objawy chorób sutka innych niż nowotwór złośliwy. Częstym objawem, z którym borykają się kobiety jest również wydzielina z brodawki sutkowej. Warto wiedzieć, że... czytaj więcej

Objawy raka sutka

Rak sutka należy do najczęściej występujących i najgroźniejszych nowotworów złośliwych spotykanych u kobiet. Choroba najczęściej dotyka kobiety po 45 roku życia. Głównym objawem raka sutka jest wyczuwalny guz, który z reguły znajduje się w górno-zewnętrznej części sutka.... czytaj więcej

Rak: 365 000 nowych przypadków w 2011 roku, według INVS

W 2011 roku, 365 000 osób we Francji usłyszy, że ma raka. Tak przynajmniej przewiduje francuski instytut nadzoru sanitarnego. Statystyki te przedstawiają lekki wzrost – o 2,2% -  w stosunku do 2010 roku. czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy