Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy raka Pagenta

Rak Pagenta dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn – szczególnie powyżej 35. roku życia. Wpływ na rozwój choroby ma także wiek powyżej 35. roku życia, niezdrowa dieta, obfitująca w tłuszcze zwierzęce i alkohol, otyłość czy inne rodzaje chorób piersi.

Zobacz również opis choroby: Rak Pagenta

Jest jednym z rzadszych, złośliwych typów raka sutka – stanowi jedynie do 4% przypadków. Najczęściej występuje jednostronnie, dochodzi do niego przez uszkodzenie komórek, które składają się na gruczoły produkujące pot.

Istnieje również pozasutkowa odmiana choroby, dotykająca okolic organów płciowych i odbytu – jak w powyższym przypadku, także dotyczy obu płci (ale częściej kobiet).

Objawy odmiany sutkowej są różne, a jest to uczucie palenia i swędzenia w brodawce sutkowej, wyciek krwistej wydzieliny, pojawiające się w jej okolicy owrzodzenie i pęknięcia, które nie chcą się zagoić.

W okolicy sutka występują także rumienie, dochodzi do złuszczania się skóry, a skóra piersi rozciąga się i zmienia fakturę. Dodatkowo, powiększają się węzły chłonne pod pachami chorego.

Niemal zawsze występującym symptomem pozasutkowego rodzaju choroby jest swędzenie  pachwin i okolicy narządów płciowych. Rzadszym – zmiany zapalne skóry, a na bardziej zaawansowanym etapie choroby pojawia się ból i krwawienie.

Autor:

Weronika Fryben

Zobacz również opis choroby: Rak Pagenta

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności