Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy raka żołądka

Rak żołądka nie daje wczesnych objawów. Do objawów występujących najczęściej należą tzw. objawy niecharakterystyczne, czyli takie, które mogą występować w różnych stanach chorobowych. W związku z tym każdy taki objaw powinien być skonsultowany z lekarzem.

Zobacz również opis choroby: Rak żołądka

Do objawów takich zaliczamy:
  • bolesność w nadbrzuszu lub śródbrzuszu (objawy związane z naciekaniem innych organów przez raka żołądka)
  • brak apetytu (w wyniku zaniku błony śluzowej żołądka i obniżenia wydzielania kwasu solnego)
  • nudności i wymioty
  • uczucie pełności (spowodowane przeszkodą w opróżnianiu żołądka lub umiejscowieniem guza w części przedoddźwiernikowej)
  • smoliste stolce i niedokrwistość (spowodowane krwawieniem z guza do światła żołądka)
  • utratę masy ciała (utrudnienie w przyjmowaniu pokarmów oraz wyniszczenie nowotworowe tzw. kacheksja w zaawansowanej postaci choroby)
  • utrudnienia w połykaniu (rak umiejscowiony we wpuście żołądka i utrudniający przechodzenie pokarmu z przełyku do żołądka)
  • wymioty treścią krwistą (spowodowane krwawieniem z raka wpustu)
  • wymioty treścią fusowatą (spowodowane krwawieniem z guza umiejscowionego zazwyczaj w innych niż wpust częściach żołądka).
Objawy raka żołądka w późniejszych stadiach:

Typowe objawy w późniejszych stadiach raka żołądka to m.in.: niestrawność, nadkwaśność soku żołądkowego, odbijanie, poczucie pełności żołądka, utrata masy ciała i łaknienia, ból, nudności, trudności w połykaniu, niedokrwistość i obecność krwi w kale.

Według danych Zakładu Epidemiologii i Prewencji Nowotworów Centrum Onkologii - Instytut zachorowalność na raka żołądka w Polsce w roku 2007 wynosiła 3410 nowych zachorowań u mężczyzn oraz 1836 zachorowań u kobiet. Ilość zgonów w roku 2007 wynosiła odpowiednio 3583 u mężczyzn oraz 2027 zgonów u kobiet. Pod względem zachorowalności nowotwory żołądka znajdują się na 6 miejscu u mężczyzn oraz na 11 u kobiet. Rak gruczołowy żołądka jest 3 nowotworem złośliwym w kolejności pod względem umieralności u mężczyzn oraz 8 u kobiet. Współczynnik zachorowalności na 100.000 osób populacji w Polsce wynosi 18,9 u mężczyzn oraz 9,5 u kobiet.

Zobacz również opis choroby: Rak żołądka

American Cancer Society: pierwsze objawy raka, których nie można lekceważyć

Nikt nie chciałaby być zaskoczony diagnozą raka. Z przeprowadzonych badań przez American Cancer Society wynika jednak, że znaczna część osób dowiaduje się o swoim problemie zbyt późno, mimo tego, że organizm wysyłał sygnały ostrzegawcze w postaci pierwszych objawów.... czytaj więcej

Objawy nerwicy żołądka

Nerwicę żołądka można z całą pewnością zaliczyć do chorób cywilizacyjnych. Cierpi na nią coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, a dolegliwość jest trudna do zdiagnozowania i wyleczenia. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Profilaktyka

Ważne to sprawdzić swoje predyspozycje do rozwoju nowotworu i na tej podstawie wprowadzić odpowiednie działania profilaktyczne. Więcej info można znaleź...

30-01-2015 12:46

~Kulik

nowa metoda leczenia raka

zapraszam na strone http://tojefura.com/ aby wykonac test online na obecnosc raka w organizmie...

01-08-2011 19:11

~frodwar

info o raku żołądka

www.her2plus.pl...

08-02-2011 10:17

~sana

Dodaj komentarz

Gorący temat

Ból stawów lub ich okolicy. To Może być choroba reumatyczna

Ból stawów lub ich okolicy. To Może być choroba reumatyczna

Zobacz jakie sa najczęstsze objawy chorób reumatycznych »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności