Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy przewlekłej białaczki limfatycznej

Istnieje wiele sposobów na wykrycie przewlekłej białaczki limfatycznej. Polegają one na wykryciu nadmiaru białych krwinek, które  wytwarzają się w nadmiernej ilości przy tego rodzaju nowotworach. Jednak nie zawsze wiemy, kiedy przeprowadzać profilaktyczne badania. Dlatego też ważne jest, abyśmy poznali objawy przewlekłej białaczki limfatycznej i, dzięki temu, szybko reagować w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów.

Zobacz również opis choroby: Przewlekła białaczka limfatyczna

Opuchnięcia narządów

Częstymi objawami w tego typu schorzeniach są opuchnięte narządy. Możemy więc tutaj wyliczyć chociażby powiększone węzły chłonne na szyi, co jest bardzo częste także w przypadku chorób nienowotworowych. Można jednak wymienić także węzły chłonne pod ramionami, w pachwinach i na żołądku. Te objawy występują rzadziej przy innych schorzeniach, więc istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia białaczki, jeżeli wszystkie wymienione węzły chłonne są powiększone.

Jest to spowodowane namnożeniem się komórek nowotworowych, charakterystycznych dla tego schorzenia, a więc limfocytów. Powiększone narządy zazwyczaj nie powodują bólu, dlatego bardzo trudno jest zdiagnozować przewlekłą białaczkę limfatyczną jedynie na podstawie tych objawów.

Obtłuczenia i krwawienie z nosa

Z wyżej wymienionego powodu warto przyjrzeć się pozostałym objawom, które mogą być spowodowane chorobą. Zaliczyć można do nich pojawiające się na ciele sińce, często w miejscach nienarażonych na stłuczenie. Są one zazwyczaj dużo większe niż normalne obtłuczenia. Nie wolno ich lekceważyć. Jeśli zauważymy siniec w dziwnym miejscu, najlepiej udać się do lekarza.

Warto także zwrócić uwagę na krwawienie z nosa. Jest ono często odczytywane jako objaw osłabienia, ale nie powinniśmy go bagatelizować, szczególnie, jeśli trwa ono dłużej niż 10 minut. Wszystko to jest spowodowane nieodpowiednim składem krwi, w którym za dużo jest białych krwinek, a za mało pozostałych jej składników.

Inne objawy

Do innych symptomów, charakterystycznych dla przewlekłej białaczki limfatycznej, możemy zaliczyć chociażby uczucie ogólnego zmęczenia, czy utrata wagi bez widocznej przyczyny. Jesteśmy także bardziej podatni na różnego typu infekcje, przez co stajemy się jeszcze bardziej słabi i zmęczeni. Możemy także doświadczy gorączki i nadmiernej potliwości, szczególnie nocą.

Wszystkie te objawy mogą być przyczyną wielu różnych schorzeń. Jak więc zyskać pewność, że chorujemy na przewlekłą białaczkę limfatyczną? Najlepiej wykonać w tym celu profilaktyczne badania, które pomogą nam zidentyfikować pierwotną przyczynę naszego złego stanu zdrowia. Widać także, że charakterystyczne objawy nie są zbyt bolesne, więc łatwo można je zbagatelizować. To poważny błąd. Najważniejsze bowiem w leczeniu przewlekłej białaczki limfatycznej jest wczesne wykrycie.

Zobacz również opis choroby: Przewlekła białaczka limfatyczna

Objawy przewlekłej białaczki szpikowej

To choroba nowotworowa, wywodząca się ze szpiku kostnego, sam przebieg tej choroby (w odróżnieniu od ostrych białaczek) jest powolny i długotrwały.  Przewlekła białaczka jest nabytym zaburzeniem genetycznym, które dotyka raczej osób dorosłych, rzadko chorują dzieci.... czytaj więcej

Objawy białaczki włochatokomórkowej

Białaczka włochatokomórkowa to jeden z podtypów przewlekłej białaczki limfatycznej. Polega ona na nieprawidłowościach w budowie i ilości białych krwinek - liczba limfocytów typu B i T, które występują w zwiększonej niż zwyczajnie liczbie i posiadają charakterystyczne wypustki, przypominające kształtem włosy.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy