Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy gastrinomii

Choroby przewodu pokarmowego mają w dużym stopniu bardzo zbliżone do siebie objawy. Niektóre z nich sygnalizują tylko chwilową niestrawność, inne mogą być oznaką poważnych schorzeń. Dowiedz się jak rozpoznać objawy gastrinomy- guza trzustki o wysokim stopniu złośliwości!

Zobacz również opis choroby: Gastrinoma

Myląca choroba wrzodowa

Objawy gastrinomy są bardzo podobne do tych, które towarzyszą chorobie wrzodowej żołądka. Przeważnie są one zresztą spowodowane właśnie tymi dwoma dolegliwościami na raz, które często występują równocześnie. Wielu pacjentów z chorobą wrzodową skarży się na pewne problemy zrzucając je na karb zdiagnozowanej wcześnie choroby, natomiast lekarze również je ignorują zapominając o wykonaniu badań stwierdzających obecność guza. Dlatego może czasem warto samemu upomnieć się o dodatkowe badania.

Ból brzucha i krwista biegunka

Klasyczne objawy, które mogą zdarzać się nam w wyniku wielu innych okoliczności: biegunka spowodowana stresem, ból brzucha wynikający ze spożycia niewłaściwych produktów. Jeśli jednak objawy te utrzymują się przez dłuższy czas, a dodatkowo zaobserwujemy w kale obecność krwi, należy mieć się na baczności i najlepiej natychmiastowo przystąpić do badań! Krew może pojawić się nie tylko w stolcu, ale zdarza się również, że wydobywa się z przewodu pokarmowego samoistnie. Taka sytuacja jest już wyraźnym znakiem, że konieczna jest szybka reakcja!

Zgada i wymioty


Dyskomfort w okolicy przełyku, częsta zgaga i nieprzyjemne uczucie w gardle również mogą świadczyć o obecności guza w trzustce. Wszystkie te objawy są tożsame z wrzodami żołądka, ale nie zapominajmy, że mogły one powstać właśnie w wyniku gastrinomy i produkowanego przez nią hormonu prowokującego powstawanie wrzodów. Zgadze i wymiotom mogą towarzyszyć także nudności i pieczenie za mostkiem.


Autor:

Karolina Podlasek

Zobacz również opis choroby: Gastrinoma

Alergie pokarmowe: europejski apel o czujność

Europejska akademia EAACI (European Academy of Allergy and Clinical Immunology, Europejska Akademia Alergii i Immunologii Klinicznej), w obliczu wyraźnego wzrostu poziomu zachorowalności na alergie pokarmowe, postanowiła rozpocząć kampanię uwrażliwiającą społeczeństwo na ten coraz bardziej szerzący się problem.... czytaj więcej

Nagłe przeszywające gwałtowne bóle i guz w obrębie odbytu

Bóle w obrębie odbytu towarzyszą wielu schorzeniom. Jednak, kiedy ból pojawia się nagle i dodatkowo w odbycie da się wyczuć guz, który nie krwawi i nie daje się przemieścić, to wtedy oznaczać to może zakrzep splotu żylnego okołoodbytniczego.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy