Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy chłoniaka Burkitta

Nowotwór dotykający głównie dzieci jest w 90 % uleczalny, jeśli tylko uda się nam wykryć go wystarczająco szybko i podjąć natychmiastowe leczenie. Dlatego reaguj bez zastanowienia!

Zobacz również opis choroby: Chłoniak Burkitta

Inwazja  w układzie pokarmowym

Chłoniak Burkitta zazwyczaj ujawnia się w okolicach twarzy, jednak równe dobrze może on zaatakować inne obszary naszego organizmu. Jeśli guz umieści się w przewodzie pokarmowym można rozpoznać go za pomocą silnych bólów brzucha i utraty apetytu.

Czasami powoduje on także wymioty i mdłości oraz wyczuwalne powiększenie węzłów chłonnych w okolicy jamy brzusznej. Kiedy dotyka jelit, powoduje również zatrzymanie stolca. Wszystkie objawy pojawiają się stosunkowo wcześnie, dlatego możliwa jest szybka diagnoza i podjęcie leczenia, toteż nie można zwlekać z wizytą u lekarza.

Atak na śródpiersie

Chłoniak Burkitta może usadowić się także w śródpiersiu powodując kaszel, problemy z oddychaniem i przełykaniem. Z kolei kiedy choroba umieści się w okolicy szyi i migdałków, powiększone węzły chłonne są natychmiastowo widoczne i wyczuwalne poprzez dotyk dłoni.

Czasem można także zaobserwować u pacjenta chrapanie. Nie można bagatelizować żadnego z tych objawów, ponieważ, jak już było wcześniej wspomniane, choroba jest uleczalna  w większośći wypadków pod warunkiem, że jest wykryta wystarczająco wcześnie. Nieleczona z kolei może prowadzić do śmierci nawet w ciągu kilku miesięcy.

Szybko wykryty, łatwo wyleczony

Chłoniak wykryty w pierwszej lub drugiej fazie może być wyleczony metodą chemioterapii (rzadziej konieczny jest zabieg chirurgiczny), toteż nie można zignorować absolutnie żadnego z objawów.

Chłoniak Burketta charakteryzuje się tym, że jego widoczne i mocno odczuwalne objawy pojawiają się szybko. Wprawdzie nowotwór rozwija się równie szybko, jednak nasza rychła reakcja może uniemożliwić mu dalszy postęp.

Autor:

Karolina Podlasek

Zobacz również opis choroby: Chłoniak Burkitta

Objawy nieziarnicznych chłoniaków złośliwych

Chłoniaki nieziarniczne złośliwe należą do grupy nowotworów wywodzących się z niedojrzałych komórek limfoidalnych położonych poza szpikiem kostnym, głównie z tkankach chłonnych (stąd też nazwa). Najczęściej pojawiają się w organizmach dziecięcych, a także u ludzi starszych.... czytaj więcej

Objawy nowotworu jamy ustnej

Objawy raka jamy ustnej w początkowych stadiach są niezauważalne. Pacjenci nawet gdy zauważą niepokojące sygnały, bagatelizują je badź zrzucają na inne choroby. Do lekarza zwracają sie głównie pacjenci z widocznymi juz objawami. czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy